Sentistocks wystartował! Świeże podejście do analizy kryptowalut i współpraca z Coinpaprika

Sentistocks startuje i wchodzi na rynek z bardzo świeżym podejściem do analizy kryptowalut. Wywodzący się z Sentimenti projekt skupia się na wykorzystaniu pomiaru 8 emocji i pobudzenia do precyzyjnego przewidywania zachowań assetów rynkowych. Rozpoczęła się współpraca z wiodącym agregatorem danych kryptowalutowych – Coinpaprika. Dostarczamy nową funkcję, tj. widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

sentistocks coinpaprika btc bitcoin kryptowaluty saas predykcja trendu kursu blockchain

Usługa pozwala na śledzenie emocjonalnych odczuć ludzi dyskutujących w sieci na temat aktywów inwestycyjnych. Dlatego też pozwala to reagować natychmiast, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pomiary emocji w internetowych rozmowach pozwalają również poznać nastroje i przekuć je w skuteczne predykcje kursu kryptowalut.

Od 28 sierpnia dostępna jest nowa strona internetowa. Kolejnym etapem będzie uruchomienie usług w formie SaaS. Co jeszcze jest w planach? Już niedługo pojawią się rozszerzające rozwiązania, analizujące najważniejsze kryptowaluty dla kluczowych giełd, w krótszych interwałach, między 1h a 8h.

Sentistocks, poza rynkiem kryptowalut, pracuje nad zastosowaniami swoich nowatorskich analiz na innych rynkach i instrumentach, jak indeksy giełdowe, rynek F/X. Wyniki analiz dla kryptowalut można obserwować na stronie CoinPaprika – wiodącego agregatora danych kryptowalutowych. SentiStocks stworzyło specjalny widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

Sentistocks to produkt firmy Sentimenti, która od dawna bada emocje. Dzięki algorytmom zaszytym w sztucznej inteligencji produkty potrafią mierzyć zawartość 8 emocji podstawowych w tekście (zaskoczenie, smutek, oczekiwanie, wstręt, radość, zaufanie, strach, złość) oraz analizować ich zmienność w czasie. Dlatego ma to zastosowanie w wielu branżach – od monitoringu rozmów w sieci po analizę dokumentów, czatów klienckich i wielu innych.