Sentimenti to grupa naukowców i ludzi biznesu, których połączył pasjonujący wszystkich cel, jakim jest stworzenie skutecznego, automatycznego analizatora emocji w tekście pisanym. Emocje istnieją tyle, ile istnieje człowiek. To, jak wiadomo, sięga poza początki internetu…
Z cierpliwością i skrupulatnością badaczy (lingwistów, psychologów, kognitywistów), zaciętością i elastycznością biznesową, przy wsparciu doświadczonego zespołu developerów dopięliśmy swego – powstały nasze narzędzia. To pierwsze tak zaawansowane rozwiązania do analizy emocji w języku. Wyjątkowe na skalę światową.
Emocje wpływają na nasze decyzje, w życiu i biznesie. Mówią nam, co jest dobre i warte wysiłku, a czego lepiej unikać lub zwalczać. Nasze narzędzia pozwalają zmierzyć emocje otaczające daną firmę, markę, produkt i wykorzystać tę wiedzę w praktyce. To między innymi monitoring mediów, social listening, dopasowanie przekazu reklamowego do odbiorcy. To również analiza komentarzy klientów, a także zagadnienia związane z brand safety czy hejtem i mową nienawiści. Nasze narzędzia to idealne wsparcie działów public relations, human resources czy contact center.
Nasze narzędzia pomagają przeciwdziałać zjawisku, jakim jest kryzys w sieci. Przewidujemy kursy walut, instrumentów finansowych czy kryptowalut dzięki analizie emocji w dyskusjach internetowych. Wartościowe dane z monitoringu mediów są dopiero surowcem, który przekuwamy w strategiczną wiedzę.
Zespół
Projekt SENTIMENTI realizują cztery zespoły specjalistów:
psychologów, językoznawców, informatyków i specjalistów ds. zarządzania.
Damian Grimling
Grzegorz Stefański
Cezary Malinowski
Bartosz Kwapisz
Aleksandra Durska
Agnieszka Wołk
Piotr Białowąs
Patryk Le The
Józef Topolewski
dr hab. inż. Maciej Piasecki
dr hab. Artur Marchewka
dr inż. Jan Kocoń
dr Barbara Konat
dr Konrad Juszczyk
Igor Starczak
Andżelika Murjas
dr Monika Riegel
dr Małgorzata Wierzba
Filip Cieślak
Katarzyna Maszyna
Pracownia Obrazowania Mózgu PAN, Centrum Neurobiologii, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M.Nenckiego
Katedra Inteligencji Obliczeniowej Instytutu Informatyki Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej