Zaznacz stronę

Wybraliśmy sobie najgorszy z możliwych miesięcy do rozpoczęcia prognozowania kursów kryptowalut, a dokładnie prognoza Bitcoina. Ta największa i być może najważniejsza waluta w świecie krypto nigdy nie była szczególnie stabilna. Natomiast wydarzenia wokół COVID-19 tylko spotęgowały wahania kursowe. Spadek z ponad 9 000 USD do niewiele powyżej 4 000 USD w tak krótkim okresie był niespotykany do tej pory, nawet w tym świecie.

Ale kto mógł to przewidzieć. A poza tym kiedyś musieliśmy zacząć 🙂

  1. W jaki sposób prognozujemy zmiany kursów, opisałem w artykule “Sentyment inwestorski na rynku kryptowalut. A może lepiej emocje?“. Postanowiliśmy na naszej grupie facebook’owej codziennie publikować prognozowany kurs. W ten sposób chcieliśmy sobie i światu (takie nasze Urbi et Orbi) pokazać skuteczność naszych predykcji. Dlatego utworzyliśmy na początku marca grupę Sentistock na profilu Facebook’a Sentimenti. W tym samym czasie trwały u nas ostatnie wewnętrzne ustalenia, co do zakresu i formy publikacji. Dlatego pierwszy premierowy wpis pojawił się 16 marca i z niewielkimi technicznymi przerwami trwa do teraz.

Standardowo codzienny sygnał zawiera następujące dane:

  1. USTALONY średni kurs mierzony z 24 kursów zamknięcia, liczony każdorazowo dla pełnej godziny, ustalony na godzinę 16:00 dnia publikacji,
  2. PROGNOZOWANY średni kurs dobowy, liczony do godziny 16:00 następnego dnia,
  3. ilość wzmianek wzięta pod uwagę

Natomiast w komentarzu publikujemy informację co do trafności naszej predykcji.

No dobrze, zapewne to najbardziej Was interesuje. A zatem:

Jak zarabiać na Bitcoin? Jak wypadła nasza skuteczność, czyli prognoza Bitcoina

prognoza bitcoina skuteczność

Dla całego marca 2020 skuteczność predykcji zmiany kierunku trendu wyniosła 77,42%. Dla krótszego okresu, publikowanego na grupie facebook’owej, czyli od 16 marca, skuteczność wyniosła 75%.

Bitcoin forecast. Jakie dane analizujemy, zanim dokonamy predykcji

wzmianki w analizie bitcoina

W całym marcu zebraliśmy 77 923 wzmianek, z takich źródeł, jak: facebook, twitter, fora internetowe, strony www, blogi. Średnia dzienna analizowana przez nas to około 2 500 wzmianek. Jednostkowym wybijającym się medium jest twitter.

emocje wspierające analizę bitcoina

Tak zebrane dane stanowią materiał, który jest analizowany przez Sentitool, a dokładniej przez najważniejszej części naszego modelu predykcji tzw. regresor (analizator 8 emocji, sentymentu pozytywnego, negatywnego oraz pobudzenia). Bardziej zainteresowanych odsyłamy do kilku artykułów na naszym blogu.

Prawdopodobnie bardziej wymagający okaże się kwiecień – sytuacja wokół COVID-19 rozchodząca się po całym świecie, będzie odczuwalna także w kursach kryptowalut. Na pewno Was o tym poinformujemy w kolejnym artykule!

Godne uwagi: