Zaznacz stronę

Sentistocks startuje i wchodzi na rynek z bardzo świeżym podejściem do analizy kryptowalut. Wywodzący się z Sentimenti projekt skupia się na wykorzystaniu pomiaru 8 emocji i pobudzenia do precyzyjnego przewidywania zachowań assetów rynkowych. Rozpoczęła się współpraca z wiodącym agregatorem danych kryptowalutowych – Coinpaprika. Dostarczamy nową funkcję, tj. widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

sentistocks coinpaprika btc bitcoin kryptowaluty saas predykcja trendu kursu blockchain przewidywania prognoza prognozy

Usługa pozwala na śledzenie emocjonalnych odczuć ludzi dyskutujących w sieci na temat aktywów inwestycyjnych. Dlatego też pozwala to reagować natychmiast, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pomiary emocji w internetowych rozmowach pozwalają również poznać nastroje i przekuć je w skuteczne predykcje kursu kryptowalut.

Od 28 sierpnia dostępna jest nowa strona internetowa. Kolejnym etapem będzie uruchomienie usług w formie SaaS. Co jeszcze jest w planach? Już niedługo pojawią się rozszerzające rozwiązania, analizujące najważniejsze kryptowaluty dla kluczowych giełd, w krótszych interwałach, między 1h a 8h.

Sentistocks, poza rynkiem kryptowalut, pracuje nad zastosowaniami swoich nowatorskich analiz na innych rynkach i instrumentach, jak indeksy giełdowe, rynek F/X. Wyniki analiz dla kryptowalut można obserwować na stronie CoinPaprika – wiodącego agregatora danych kryptowalutowych. SentiStocks stworzyło specjalny widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

Sentistocks to produkt firmy Sentimenti, która od dawna bada emocje. Dzięki algorytmom zaszytym w sztucznej inteligencji produkty potrafią mierzyć zawartość 8 emocji podstawowych w tekście (zaskoczenie, smutek, oczekiwanie, wstręt, radość, zaufanie, strach, złość) oraz analizować ich zmienność w czasie. Dlatego ma to zastosowanie w wielu branżach – od monitoringu rozmów w sieci po analizę dokumentów, czatów klienckich i wielu innych.