Zaznacz stronę

Horoskop stanowi na pewno źródło informacji wywołujących w nas emocje. Astrologia to w końcu jedna z najstarszych znanych nam dziedzin wiedzy. Choć jedni uważają to za bzdury, dla innych horoskop stanowi wskazówki służące osiągnięciu sukcesu w życiu.

Horoskop kontra emocje, czyli inne spojrzenie na wróżby

Inspiracją do tego krótkiego badania było to, czym zajmujemy się w Sentimenti każdego dnia. To emocje! Emocje stanowią integralną i nierozerwalną część ludzkiego doświadczania. Nie ma od nich ucieczki.

Podobno znaki zodiaku wpływają bezpośrednio na nasze wady, zalety, atuty i inne charakterystyczne cechy, jak i zachowania. Niektóre znaki wręcz są bardziej, wręcz skrajnie emocjonalne niż inne. Są zapewne też tacy, którzy swoich emocji kontrolować nie potrafią.

Baran, Ryby, Waga, Skorpion i Strzelec. Te znaki zodiaku podobno należą do najbardziej rozemocjonowanych. My postanowiliśmy jednak sprawdzić, jak nasycone emocjami były horoskopy i przewidywania dla wszystkich znaków.

To było krótkie, ale ciekawe badanie. Pod lupę wzięliśmy styczeń 2021 roku. Przeanalizowaliśmy naszymi narzędziami do analizy emocji i sentymentu horoskopy dla 12 znaków zodiaku z całego miesiąca! Dane wejściowe, czyli łącznie 372 treści wróżb, zaczerpnęliśmy z serwisu Gazeta.pl.

Styczeń – nowe otwarcie. Sentyment pozytywny górą

Z naszych analiz horoskopów na styczeń 2021 wynika, że dla wszystkich znaków był on przede wszystkim pozytywny. Z kolei dane na temat pobudzenia emocjonalnego wskazują, że za ten wskaźnik również odpowiadały emocje pozytywne. Czy dla każdego znaku jednak miesiąc ten zapowiadał się tak korzystnie?

horoskop 2021 emocje pobudzenie emocjonalne pozytywne negatywne

Przypatrzmy się dokładniej, jaki sentyment ukrywał się w treściach badanych horoskopów dla wszystkich znaków zodiaku. Wykres przedstawiamy w skali logarytmicznej dla uwypuklenia różnic pomiędzy znakami. Na pierwszy rzut oka widać, że w styczniu 2021 roku najbardziej korzystnym horoskopem mógł się pochwalić każdy spod znaków bliźniąt, byka i raka. Gorzej pod tym względem wypadły osoby spod znaku panny, barana i wodnika.

Jeśli chodzi o sentyment pozytywny, najlepiej sytuacja miała się w przypadku bliźniąt i byków. Im szerzej na wykresie prezentuje się znak, tym bardziej jednoznaczne były przewidywania co do wydarzeń w styczniu.

horoskop 2021 wszystkie znaki zodiaku astrologia styczeń luty marzec jaki będzie 2021 rok

Pozytywne i negatywne przewidywania na styczeń

Wchodząc głębiej w najważniejsze przewidywania na styczeń dla wszystkich znaków wyraźnie widać, że dominowały aspekty pozytywne. Dużo było o sprawach zawodowych, nowych znajomościach, sprawach finansowych, otrzymywaniu ważnej wiadomości, nowych pomysłach. To także pozytywna energia, odwiedzanie nieznanych miejsc, dobra zabawa i miłe chwile czy czekające znaki zodiaku ważne rozmowy i ciekawe wydarzenia.

horoskop emocje praca finanse zdrowie rodzina pieniądze choroby baran byk bliźnięta rak panna wodnik strzelec skoprion wszystkie znaki

Z negatywnych, mniej widocznych w zestawieniu kontekstów wynika, że dotyczyły one głównie cudzych tajemnic, rodzinnych sprzeczek i scysji, zaskakujących sytuacji, zobowiązań rodzinnych, konieczności podejmowania trudnych decyzji czy pomyłek życiowych. To także sąsiedzka kłótnia, odzyskiwanie równowagi a nawet niecny czyn czy potrzeba zachowania zimnej krwi.

Co z emocjami? Bliźnięta górą w styczniu 2021

Sentyment sentymentem. On mówi nam tylko tyle, że jest pozytywnie, lub negatywnie. Nasze narzędzia potrafią jednak wniknąć bardziej w analizowaną treść i wydobyć jeszcze więcej informacji. Dzięki poniższemu pomiarowi 8 emocji podstawowych w treściach horoskopów na styczeń 2021 widzimy, kto miał w tym miesiącu szansę na pozytywne wrażenia, a kto mógł spodziewać się najgorszego. Wykres pokazuje zmianę procentową w natężeniach każdej z emocji w odniesieniu do pozostałych znaków (czyli mówiąc krótko – czym dany znak różnił się od reszty).

sentimenti emocje oferta pomiar emocji natężenie emocji sentymentu monitoring mediów horoskop wróżby na rok 2021

Tak, jak wspomniano wyżej, najkorzystniej horoskop przedstawiał się dla bliźniąt i byków. Najgorzej dla panien i wag, ale też baranów. Różnice w natężeniach emocji pomiędzy znakami w tym przypadku sięgały nawet 50%! Dość stabilnie sytuacja przedstawiała się z kolei w przypadku raków i ryb. Z kolei w przypadku strzelców wszystkie emocje traciły na tle pozostałych znaków. Czy to oznacza, że miały za sobą nudny miesiąc?

Bliźnięta w badanym miesiącu wygrały. To był ich miesiąc. Co je czekało według horoskopu? Większość zaplanowanych spraw miała zakończyć się pomyślnie. Do tego doszedł zew internetowych zakupów, układanie planów związanych z rozrywką i planowanie przyszłych spotkań.

Poniekąd znajduje to swoje odzwierciedlenie w charakterystyce tego znaku. Osoby spod znaku bliźniąt są towarzyskie, rządzi nimi szeroko pojęta komunikacja. Nie znoszą rutyny i utartych schematów. To często dwie skrajnie różne strony osobowości. Być może stąd taka lawina emocji?