Zaznacz stronę

Jasnowidz Jackowski to urodzony w Człuchowie najbardziej rozpoznawalny wizjoner w kraju. Od wielu lat przepowiada wydarzenia i dzieli się na kanale na YouTube swoimi wizjami i przeczuciami odnośnie bieżących wydarzeń społecznych, politycznych i gospodarczych. Słynie też ze współpracy z polską policją, która wielokrotnie oficjalnie potwierdzała jego nadprzyrodzone umiejętności. Swoją skuteczność sam ocenia na 80%. My sprawdzamy skuteczność naszego narzędzia na przykładzie sporej bazy komentarzy spod filmów jasnowidza. Główne wnioski:

  • Jasnowidz z Człuchowa w badanym przez nas okresie (16 miesięcy) zgromadził na YouTube komentarze od niemal 40 tys. osób;
  • Najbardziej pozytywnie odebrano rzucenie przez niego palenia, co ogłosił na żywo w lutym 2020 r. To moment największej radości wyrażanej przez fanów;
  • Epidemia koronawirusa stanowiła jedynie punkt wyjścia do dyskusji pod filmami. Nie był to temat numer jeden;
  • Odnotowano ponadprzeciętne pobudzenie emocjonalne internautów (nieco powyżej 50%) w całym analizowanym okresie;
  • Komentarze o najwyższym wskaźniku radości dotyczą bezpośrednio Jasnowidza. Te wyrażające złość w minimalnym stopniu dotyczą jego osoby. Wskazuje to na fakt, że grupa udzielająca się na jego kanale to w większości grono prawdziwych fanów.

Jasnowidz Jackowski na YouTube. Czy jego wizje wzbudzają emocje?

Oficjalny kanał Krzysztofa Jackowskiego, jasnowidza z Człuchowa, od momentu założenia wygenerował już ponad 50 mln odsłon. To również prawie 3 mln interakcji (komentarzy pod filmami czy polubień, tj. łapek w górę czy w dół). Każdy z jego filmów ma średnią liczbę odsłon wynoszącą około 185 tys. To jak na rodzimy internet sporo. Jako badacze emocji w treści postanowiliśmy przyjrzeć się temu bliżej. Jakie więc emocje wzbudził w swoich widzach Jackowski?

Nasze narzędzia wnikliwie przeanalizowały niemal 240 tys. unikalnych komentarzy internautów z ostatnich 16 miesięcy. Komentarze te – co do jednego – pobraliśmy spod nagrań udostępnianych przez Krzysztofa Jackowskiego w okresie grudzień 2019 r. – marzec 2021 r. (zakres daty wybrany nie bez powodu). W tym czasie spora część wizji dotyczyła epidemii koronawirusa i jej wielowymiarowego wpływu na nasze życie. Poniżej prezentujemy wykres z dynamiką komentarzy na kanale jasnowidza z Człuchowa. Podzieliliśmy je dodatkowo na pierwsze (bezpośrednio pod filmem) i na te, które są odpowiedzią na inne wpisy i stanowią element wywołanej dyskusji.

jasnowidz jackowski strona cennik youtube najnowsze wizje i przepowiednie

Pierwszy wniosek? Jak widać, wizje Jackowskiego generują intensywne rozmowy pod niemal każdym wrzuconym nagraniem. Widać też, że dyskusje te są intensywniejsze od marca (początek epidemii koronawirusa w Polsce). Stan ten utrzymuje się aż do teraz. W końcu nawet najbardziej sceptycznie nastawione do jasnowidzenia i kwestii paranormalnych osoby zaglądają czasem na kanał Jackowskiego z czystej ciekawości. Warto zerknąć na pierwszy tydzień sierpnia, gdzie widać najwięcej interakcji. To wybuch w Bejrucie, który – jak się okazało – był tematem generującym szerszą dyskusję, niż epidemia.

Konteksty negatywne. Wybuch w Bejrucie, Bliski Wschód i wojna światowa ważniejsze niż koronawirus?

Wiemy, ile piszą internauci na kanale Jackowskiego. Sprawdźmy zatem, o czym. Poniżej konteksty dyskusji generującej pod filmami jasnowidza najwięcej złości. Okazuje się, że to nie koronawirus był tematem przewodnim dyskusji w badanym czasie. Wśród kluczowych zagadnień poruszanych przez internautów pod filmami jasnowidza są: BRUDNA BOMBA, BLISKI WSCHÓD, NARÓD POLSKI, WOJNA DOMOWA, WOJNA ŚWIATOWA, BOMBA ATOMOWA.

Komentarze  zdominował wspomniany wybuch w Bejrucie. Konteksty związane z koronawirusem: SŁUŻBA ZDROWIA, ZAPALENIE PŁUC, ZWYKŁA GRYPA, PRZYMUSOWE SZCZEPIENIE, OBÓZ KONCENTRACYJNY, BROŃ BIOLOGICZNA, NAGŁA ŚMIERĆ i NOSZENIE MASECZEK to temat numer 2. Poniżej konteksty dyskusji o najwyższym natężeniu złości (< 60%).

krzysztof jackowski cennik przepowiednie opinie dzieci kontakt

Wspaniały człowiek, skarb narodowy, super audycja. Jackowski bardziej chwalony, niż krytykowany

Najwięcej radości (również natężenie powyżej 60%). Tu mamy do czynienia głównie z opiniami na temat samego jasnowidza i jego nagrań. Krzysztof Jackowski w trudnym czasie jest ukojeniem, pozwala osiągnąć spokój ducha. Audycje oceniane są jako dobre i ciekawe. Internauci szanują wizjonera, dziękują za dobrą energię. Uważają go za człowieka mądrego, inteligentnego, najlepszego jasnowidza dającego dużo pozytywnej energii.

Zauważony zostaje ogromny dar, jakim natura go obdarzyła. Pojawiają się też życzenia wszystkiego dobrego oraz podziękowania. Sam Jackowski jest w oczach internautów osobą wyjątkową, super gościem, a nawet skarbem narodowym. Niektórzy też krytykują go za to, że jego wizje się po prostu nie sprawdzają.

krzysztof jackowski youtube opinie kontakt o kaczyńskim

W analizowanych ostatnich 16 miesiącach, mimo trudnego czasu, dominował sentyment pozytywny. Pobudzenie emocjonalne po stronie internautów piszących komentarze pod wizjami korelowało jednak dużo bardziej z sentymentem negatywnym. W oczy rzuca się luty 2020 roku i wysokie pobudzenie oraz pozytywny sentyment. Internauci dopingowali wówczas jasnowidza Jackowskiego w kontekście rzucenia palenia. Wizjoner ostatecznie rzucił palenie.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski YouTube. Sentyment, pobudzenie emocjonalne i emocje

Niestety w marcu sentyment negatywny na moment wziął górę. Początek epidemii koronawirusa w Polsce i późniejszy lockdown wyraźnie zaznacza się na wykresie i w opiniach widzów. W kolejnych miesiącach 2020 roku sentyment negatywny nieco opadał, by w marcu 2021 roku wrócić do poziomów notowanych dokładnie rok wcześniej.jasnowidz jackowski kontakt strona internetowa najnowsze przepowiednie

Analiza ośmiu emocji podstawowych w komentarzach na przestrzeni badanego okresu daje jeszcze szerszy wgląd w nastroje generowane przez wizje Krzysztofa Jackowskiego. Rzuca się w oczy przede wszystkim umocnienie i utrzymanie negatywnych emocji po marcu (koronawirus, lockdown, gospodarka) jak i nagły wzrost natężenia emocji negatywnych na początku epidemii w marcu ubiegłego roku.

jasnowidz jackowski youtub youtube official najnowsze

Różnica w natężeniach emocji w odniesieniu do średniej wartości z całego badanego okresu (baseline = 0%) daje wysoką zmienność w okresie luty-kwiecień 2020 roku. W pozostałych miesiącach zmiany w natężeniach nie przekraczają najczęściej 10%. Wniosek? Najbardziej pobudziło widzów i fanów Jackowskiego rzucenie prze niego palenia (zaufanie, radość i oczekiwanie), a negatywnie lockdown i koronawirus (wzrost natężenia złości, strachu, smutku i wstrętu).

Podsumowanie

Jsnowidzenie i proroctwa budzą bez wątpienia masę sprzecznych odczuć i emocji. Mimo sceptycznego nastawienia większości społeczeństwa do zdolności jasnowidzenia, rzeczywistość pokazuje, że znajdując się w trudnej sytuacji życiowej zmieniamy nastawienie.

Przypadek jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego udowadnia, że – mimo częstej krytyki – potrafi on zgromadzić wokół siebie pokaźną grupę osób mocno zaangażowanych. Potrafi wzbudzić emocje i szeroką dyskusję. Potrafi też pocieszyć, dać nadzieję, ale też przestraszyć i zasmucić, gdy nie ma innego wyjścia. Liczby nie kłamią. W badanym przez nas okresie na oficjalnym kanale Krzysztofa Jackowskiego na YouTube ślad po sobie zostawiło ponad 38 tys. obywateli – stałych widzów.