Zaznacz stronę

Analiza sentymentu to złożony problem, ale dla nas nie stanowi już tajemnic. Zespół Sentimenti stworzył największy słownik emotywny dla języka polskiego. Baza obejmuje prawie 100.000 znaczeń słów.

Analiza sentymentu. Sentimenti robi to najlepiej

Zestaw znaczeń opracowaliśmy we współpracy ze specjalistami od inżynierii lingwistycznej i współtwórcami polskiej Słowosieci. Szczegółowe badania psycholingwistyczne przeprowadzamy we współpracy z neuropsychologami. Zadbaliśmy o rzetelność wyników naszych badań, dlatego dobraliśmy reprezentatywną  pod względem wieku i płci grupę 20.000 Polaków.

Badamy wydźwięk emocjonalny przy użyciu Sztucznej Inteligencji. Dostarczamy szczegółowe raporty, które pozwalają zrozumieć nastroje rynkowe, ocenić jakość komunikacji, unikać kryzysów i lepiej kontrolować działania w biznesie. Dlatego śmiało mówimy, że czytamy emocje.

Od analizy po raport

Analiza emocji narzędziami Sentimenti zaczyna się od automatycznego pomiaru emocji zawartych w dowolnym tekście, a kończy wielowymiarowym raportem z interpretacją wyników. Korzystamy z naszych badań nad emocjami w języku i pracy algorytmów sztucznej inteligencji. Dzięki temu mierzymy zawartość 8 emocji podstawowych w tekście (zaskoczenie, smutek, oczekiwanie, wstręt, radość, zaufanie, strach, złość). Analizujemy ich zmienność w czasie. Przy okazji – potrafimy wskazać także wielowartościowy sentyment w treści.

Badani oznaczali emocjami znaczenia, a nie same słowa, jak w innych badaniach sentymentu. Uczestnicy naszych badań oznaczali do ośmiu emocji na dwóch skalach, zgodnie z modelami emocji podstawowych Plutchika i Ekmana. Analiza sentymentu jest w zasięgu ręki.

Zapoznaj się z naszą OFERTĄ.